دیدار مدیریت کل حوزه های علمیه با شورای سیاست گذاری راهیان نور کشور

راهیان نور زیارت و ارتباط با اولیای الهی و شهداست و باعث الهام گرفتن زائر از این سفر می شود .

دیدار اعضای شورای سیاستگذاری راهیان نور حوزه های علمیه با مدیر حوزه های علمیه، آیت الله اعرافی

به گزارش روابط عمومی موسسه مبشران نورامید، آیت الله اعرافی در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری راهیان نور حوزه های علمیه که در دفتر مدیر حوزه برگزار شد در سخنانی گفت: نقش زیارت در منطق اسلام و منطق اهل بیت(ع) یک اصل بزرگ عبادی و معنوی می باشد که خود یک روش ممتاز تربیتی است و موجب سازندگی رشد معنوی می شود.

وی افزود: در منطق اسلام زیارت یک مدرسه است که زائر در آن درس می گیرد و در این نگاه زیارت مزوری که از دنیا رفته است با مزوری که زنده است هیچ تفاوتی ندارد و همه آن برکات نصیب شخصی که به زیارت مزور از دنیا رفته نیز می شود.

مدیر حوزه های علمیه با بیان اینکه زیارت ارزش مهم تربیتی دارد و دامنه این زیارت نیز شهدا را نیز در برخواهد داشت خاطرنشان ساخت: آنچه که با شهدا در ارتباط است از قداست برخوردار است از آن رزمنده ای که در راه خدا به جهاد برخاسته است تا آن سرزمینی که رزمنده و مجاهد فی سبیل الله در آنجا به جهاد پرداخته و شهید شده است همه از قداست خاصی برخوردار می باشند.

رئیس شورای سیاستگذاری راهیان نور حوزه های علمیه با اشاره به اینکه راهیان نور از ویژگی های ممتاز زیادی در ابعاد مختلف برخوردار است گفت: در راهیان نور هم زیارت هست و هم ارتباط برقرار کردن با اولیای الهی و شهداست و هم سفر درستی است که شخص زائر از آنجا الهام می گیرد و در همه این ابعاد راهیان نور مهم و اساسی است.

امام جمعه قم خسارت های کرونا به عرصه های مختلف کشور از جمعه مباحث معنوی و دینی را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: راهیان نور امسال از جهات مختلفی از اهمیت بیشتری برخوردار است، نکته اول اینکه اولین راهیان نور پسا کروناست و باید به رنگ و لعاب جدیدی باشد و نکته بعدی اینکه راهیان نور امسال در شرایطی برگزار می شود که کشور با یک جنگ پیچیده و ترکیبی روبروست و این جنگ ترکیبی و این هجمه ها اصلا سابقه نداشته است و باید به صورت ترکیبی و همه جانبه نیز به مقابله با آن پرداخت.

مدیر حوزه های علمیه خطاب به اعضای شورای سیاستگذاری راهیان نور حوزه های علمیه خاطر نشان ساخت: مسائل و مطالعات پژوهشی مرتبط به راهیان نور را به جدیت دنبال کنید و در این عرصه آسیب شناسی های لازم و آینده نگری مطلوب دیده شود.

آیت الله اعرافی با اشاره به لزوم داشتن رویکرد بین المللی در برنامه ریزی های مرتبط با راهیان نور تاکید کرد و گفت: در برنامه ریزی ها و فعالیت های مرتبط با راهیان نور به رویکرد بین المللی نیز عنایت خاصی داشته باشید و طرح جامعی برای آن تعریف کنید تا معارف ناب دفاع مقدس در دنیا باز تعریف شود و خارج از مرزهای ایران نیز این معارف گسترش یابد.

وی افزود: راهیان نور امسال هم به صورت ذاتی با اهمیت و با ارزش است و هم اینکه ارزش مضاعفی دارد به خاطر پساکرونا و شرایط حساس کشور و جنگ ترکیبی که کل انقلاب اسلامی و اصل دین را هدف قرار داده است، لذا ضروری است که با یک نگاه جامع به جهاد تبیین بپردازیم.

آیت الله اعرافی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه باید از فرصت راهیان نور به نحو احسن برای جهاد تبیین بهره برد گفت: عزم نهادهای حوزوی این است که در مسیر جهاد تبیین و شکوفا سازی راهیان نور با یکدیگر هم افزایی و همراهی داشته باشند و پیام جلسه امروز نیز این نکته می تواند باشد.

خاطرنشان می شود: در ابتدای این دیدار حجت الاسلام فدایی مسئول ستادراهیان نور شهید صیادشیرازی و تنی چند از فعالان مربوط به راهیان نور به بیان دیدگاه ها و نظرات خود جهت هرچه بهتر برگزار شدن اردوهای راهیان نور به ویژه در حوزه های علمیه پرداختند.

 

اشتراک گذاری: